Mistrzowie armwrestlingu na Motor Show Truck

Mistrzowie armwrestlingu na Motor Show Truck

Targi Motor Show Truck po raz drugi będą gościć zawody o tytuł najsilniejszego fana czterech kółek. Udział w turnieju Mobil Delvac Strong Traker potwierdzili między innymi aktualni Mistrzowie Polski w armwrestlingu, ale rywalizacja jest otwarta dla każdego pełnoletniego posiadacza prawa jazdy. W Poznaniu poznamy również najsilniejszego w Polsce kierowcę zawodowego. Jak podkreślają sędziowie, w armwrestlingu ważniejsza od obwodu bicepsa jest technika i przygotowanie szybkościowe. Start eliminacji w sobotę (2 kwietnia) o godzinie 10.00 w hali nr 4.

Sobota na Motor Show Truck będzie zarezerwowana dla sportu najbardziej związanego ze światem wielkich ciężarówek. Mowa o siłowaniu się na rękę i kolejnej edycji turnieju Mobil Delvac Strong Traker, w którym poza kierowcami zawodowymi mogą wystartować wszyscy pełnoletni fani motoryzacji. Swój udział zapowiedzieli najlepsi zawodnicy XVI Mistrzostw Polski w Armwrestlingu, rozgrywanych pod koniec lutego w Gdańsku. Wśród nich jest Alex Kurdecha (ARMFIGHT Piaseczno), aktualny Mistrz Polski w kategorii Senior Right 110+ oraz Paweł Lasota (Złoty Niedźwiedź Ziemi Kolskiej), Wicemistrz Polski na prawą i lewą rękę w kategorii Grandmaster 90. W Poznaniu pojawi się również Marcin Dudek (Arm Strong Świebodzin), który na swoim koncie ma najwięcej zwycięstw w turniejach Mobil Delvac Strong Traker i może również pochwalić się tytułem Mistrza Polski.

Początek eliminacji na Motor Show Truck w sobotę (2 kwietnia) o godz. 10.00 w hali numer 4. Zawodnicy wystartują w kategorii Open, a najlepsza osoba z uprawnieniami do prowadzenia ciężarówek lub autobusów otrzyma dodatkowo tytuł Strong Trakera. W finałach w formie walk bezpośrednich przy stole zobaczymy 12 zawodników z największą liczbą punktów zdobytych w dwóch próbach siłowych:Stalowy Biceps - uginanie przedramion sztangą łamaną o wadze 90 funtów (ok. 40,8 kg)podchwytem iSkrzydła Anioła - wyciskanie zza głowy sztangi prostej o wadze 90 funtów. Punkty równe ilościpowtórzeń wykonanych w ciągu 90 sekund.

„Liczba dziewięćdziesiąt w próbach siłowych ma związek z jubileuszem naszych olejów silnikowych do pojazdów ciężarowych. Sześć lat temu, gdy organizowaliśmy nasz pierwszy turniej, Mobil Delvac Strong Traker miał jedynie urozmaicać kierowcom zawodowym czas podczas obowiązkowych przerw w pracy. Jednak szybko się okazało, że sportowa zabawa zmienia się w profesjonalny turniej przyciągający mistrzów” – mówi Elżbieta Jaroszewska z ExxonMobil Poland.

Mobil Delvac Strong Traker 2015

Pierwsze turnieje Mobil Delvac Strong Traker z 2010 roku momentalnie spotkały się z dużym zainteresowaniem wśród kierowców ciężarówek. Przez kolejne lata w eliminacjach uczestniczyły tysiące osób, a turniej zyskał miano najbardziej prestiżowych zawodów armwrestlingowych dla trakerów. Najlepszym zawodnikiem wszystkich edycji Mobil Delvac Strong Trakera jest Marcin Dudek. „Armwrestling nie jest wyłącznie sportem siłowym, a duży obwód bicepsa to za mało, żeby wygrywać turnieje „Mobila”. Liczy się technika, przygotowanie szybkościowe i wytrzymałościowe” – podkreśla Tomasz Proc, sędzia zawodów. Więcej o poprzednich edycjach turnieju Mobil Delvac Strong Traker znajdziesz na stronie mobil.pl.

Inne atrakcje Motor Show Truck

Turniej Mobil Delvac Strong Traker to tylko jedna z atrakcji tegorocznego Motor Show Truck. W Poznaniu zobaczymy między innymi amerykańską ciężarówkę Kenworth W 900 oraz największą w Europie naczepę hotelową. Imprezie będzie towarzyszyć debata branżowa na temat nowego zawodu kierowcy-mechanika oraz akcje promujące bezpieczeństwo drogowe, prowadzone wspólnie z Fundacją Cooperatio. Motor Show Truck odbędzie się w dniach od 31 marca do 3 kwietnia w pawilonie nr 4 oraz na przyległym mu parkingu. Więcej szczegółów na motorshow.pl.

Mobil Delvac Strong Traker – najważniejsze informacje

Data: 2 kwietnia 2016 (sobota).
Miejsce: Motor Show Truck. Hala nr 4. Poznań, ul. Głogowska 14.
Wejście na teren targów Motor Show 2016 jest płatne. Szczegóły na stronie www.motorshow.pl.
Eliminacje: godziny 10.00 – 15.00 (strefa Mobil Delvac Strong Traker, hala nr 4). Rejestracja zawodników bezpośrednio przed startem.
Finał: godzina 15.30 strefa Mobil Delvac Strong Traker