Seria Mobil Pegasus™ obchodzi 50 urodziny

Seria Mobil Pegasus™ obchodzi 50 urodziny

Środki smarne są niezbędne do ochrony silników gazowych oraz poprawy wydajności i niezawodności urządzeń. Dzięki odpowiedniemu środkowi smarnemu zakłady przemysłowe mogą maksymalizować moc wyjściową poprzez wydłużanie okresów między wymianami oleju i ograniczenie nieplanowanych przestojów do minimum.

Przez pięćdziesiąt lat w ExxonMobil pracowaliśmy nad udoskonalaniem środków smarnych, aby sprostać stale rosnącym wymaganiom operatorów i otrzymaliśmy wiele aprobat producentów (OEM), np. preferencyjną aprobatę od Cummins oraz Waukesha dla oleju Mobil SHC Pegasus 30. Oto historie niektórych z kluczowych produktów, z których korzystali klienci w pięciu dekad:

  • 1965 – ExxonMobil wprowadza na rynek olej Mobil Pegasus™ 701 dla dwu- i czterosuwowych silników gazowych.
  • 1982 – na rynku pojawia się pierwszy syntetyczny olej do silników gazowych w branży przemysłowej, Mobil Pegasus™ 1, wprowadzony dla szerokiej gamy modeli silników gazowych.
  • 1998 – wprowadzono olej Mobil Pegasus™ 805 o wydłużonym okresie pomiędzy wymianami, który posiada wszystkie najważniejsze aprobaty producentów (OEM) dla silników gazowych.
  • 2007 – do portfolio dodano olej Mobil Pegasus™ 1005 zapewniający wyjątkową ochronę niskoemisyjnym, czterosuwowym silnikom gazowym o dużej mocy.
  • 2015 – wprowadzono Mobil Pegasus™ 605 Ultra przeznaczony do silników pracujących na agresywnych i zanieczyszczonych paliwach, takich jak gazy wysypiskowe.

Seria Mobil Pegasus™ obchodzi 50 urodziny

Pozostając na bieżąco z rozwojem silników gazowych i potrzebami operatorów, seria Mobil Pegasus pomaga utrzymać wydajność i poprawić niezawodność działania silników gazowych. W ExxonMobil będziemy kontynuować ścisłą współpracę z producentami (OEM), aby stawić czoła pojawiającym się nowym wyzwaniom i chronić silniki przez dłuższy czas.