Testy na Maxa – Max Verstappen, kierowca Formuły 1® pokazuje ekstremalne warunki pracy oleju Mobil 1 podczas wyścigu

Testy na Maxa – Max Verstappen, kierowca Formuły 1® pokazuje ekstremalne warunki pracy oleju Mobil 1 podczas wyścigu

Ekstremalne warunki jakie panują na torze Formuły 1® przekładają się na ogromne obciążenia oleju w silniku RB15 - pierwszego bolidu Aston Martin Red Bull Racing z napędem Hondy. Jednak wytłumaczenie tego osobom, które z mechaniką są na bakier może być bardzo trudne.

Aby w łatwy sposób zademonstrować ekstremalne warunki i wytrzymałość oleju Mobil 1, przygotowaliśmy serię filmów z udziałem Maxa Verstappena, kierowcy zespołu Aston Martin Red Bull Racing. W trzech eksperymentach wybrane trofea i pamiątki Maxa zostały poddane takim samym obciążeniom jakie działają na olej silnikowy Mobil 1 w wyścigu.

  • Eksperyment 1: Aby odtworzyć przeciążania dochodzące nawet do 5G, butelka zwycięskiego szampana Maxa zostaje ściśnięta w prasie hydraulicznej!
  • Eksperyment 2: Rozgrzewamy ulubiony puchar Maxa z dzieciństwa, aby sprawdzić, czy wytrzyma temperatury w jakich pracuje olej Mobil 1 w silniku bolidu.
  • Eksperyment 3: Ulubiony obrazek Maxa doświadcza tego samego tarcia, z którym ma do czynienia olej silnikowy Mobil 1. W roli głównej szlifierka przemysłowa.

Filmy zostały przygotowane w taki sposób, aby łączyć naukę z zabawą. Warto wykorzystać je, aby pokazać klientom, jak ExxonMobil dzięki współpracy z Aston Martin Red Bull Racing opracowuje najwyższej jakości olej silnikowy Mobil 1 do samochodów osobowych i bolidów F1®.