Współpraca Mobil 1 i Bentley

Współpraca Mobil 1 i Bentley

Od ponad 10 lat Mobil 1™ oraz Bentley Motors dzięki ścisłej współpracy zapewniają każdemu silnikowi niezawodne działanie i doskonałe osiągi nawet w ekstremalnych warunkach eksploatacji. Bentley Motors w swoich luksusowych samochodach wykorzystuje produkty Mobil 1™.

Obie firmy przez lata wspólnych działań w zakresie badań i rozwoju oraz dążenia do osiągnięcia doskonałości opracowały środek smarny o znakomitych parametrach, który nie tylko skutecznie działa przy wysokim ciśnieniu, ale również w ekstremalnych temperaturach. Sprawdza się idealnie w gorącym klimacie Sahary i niskich temperaturach Arktyki. Wszystkie samochody marki Bentley odznaczają się luksusem i gwarantują osiągi, które zapewnia Mobil 1.

Na torze

Idealne osiągi uzyskane w warunkach drogowych dla Mobil 1 oraz Bentley Motors były kolejnym wyzwaniem. Bezkonkurencyjność oraz doświadczenie pozwoliły przenieść zdobytą wiedzę na tor wyścigowy.

Nowa era dla Bentley Motors i ścisłej współpracy z Mobil 1 rozpoczęła się podczas wyścigów 2013 Blancpain GT Series, na których samochód wyścigowy Bentley Continental GT3 zdobył podium. Od tego momentu Mobil 1 stał się partnerem technologicznym i pomaga samochodom sportowym Bentley Motors zdobywać najwyższe lokaty na imprezach sportowych odbywających się na całym świecie.

Syntetyczny olej silnikowy Mobil 1 zalewany jest do silników Bentley V8 przygotowywanych pod kątem sportów samochodowych, by zapewnić  im skuteczną ochronę i maksymalne osiągi podczas wyścigów wytrzymałościowych.

Bentley rekomenduje wyłącznie Mobil 1

Współpraca Mobil 1 i Bentley

Aby zapewnić bezkompromisową wydajność i niezawodność silników, Bentley rekomenduje wszystkim swoim klientom wyłącznie w pełni syntetyczny olej silnikowy Mobil 1 także na serwisowe wymiany oleju.