Oleje przemysłowe BEZ AKCYZY

Obecnie stawka akcyzy na oleje smarowe wynosi 1180 zł za każde 1000 l. Jako "SKŁAD PODATKOWY" oferujemy Państwu możliwość zakupu środków smarnych objętych kodami CN 27101987-99 27101971-83 w procedurze zwolnionego podatku akcyzowego. Podstawa prawna zwolnienia zawarta jest w ustawie z dnia 1 marca 2009 Dz.U. 2009, pkt 3 11. Aby korzystać z tego prawa należy zarejestrować firmę w urzędzie celnym właściwym dla miejsca prowadzenia działalności.

Jeśli są Państwo zainteresowani zakupami olejów przemysłowych bez akcyzy należy złożyć w urzędzie Celnym dokument AKC-R (wzór w załączniku) i wnieść opłatę jednorazową w kwocie 170 zł.

Po upływie ok. 10 dni otrzymują Państwo z właściwego Urzędu Celnego dokument AKC-PR jest to potwierdzenie rejestracji w Urzędzie Celnym  i jednocześnie zezwolenie na zakup olejów w procedurze zwolnionego podatku akcyzowego.

Takie zezwolenie należy przedłożyć podmiotowi od którego Państwo nabywają oleje w zwolnionej akcyzie. Dodatkowo nabywca środków smarnych prowadzi ewidencję olejów zwolnionych z akcyzy. Ewidencję należy wydrukować w ilości ok. 10 stron i złożyć w Urzędzie Celnym do ostemplowania.

To wszystkie utrudnienia jakim należy sprostać, jednorazowo 170 zł i jakieś 3 minuty pracy przy każdej dostawie.

Korzyści płynące z zakupu olejów bez akcyzy to oszczędność 1,18 zł na każdym litrze. Przy zakupie jednej beczki oleju to oszczędność 245,44 zł.

W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących obrotu olejami ze zwolnioną akcyzą prosimy o kontakt z naszym specjalistą Piotrem Kępczyńskim.